ZAKUPY BLISKO CIEBIE

Zapraszamy!

Żywność

Zapraszamy!

Ubrania

Zapraszamy!

Usługi

Zapraszamy!

RYNEK ZIELONY

Zapraszamy!

Skansen

Skansen

Zapraszamy do 100 stoisk z branży przemysłowej, spożywczej oraz owocowo-warzywnej. Dodatkową atrakcją Hali Targowej w Gdańsku jest Skansen Archeologiczny oraz wystawa eksponatów z Muzeum Archeologicznego.

W części piwnicy Hali Targowej utworzono skansen archeologiczny, który swoim zasięgiem objął relikty prezbiterium i część nawy odkrytego kościoła, został on wzbogacony opisem znalezisk oraz kolekcją zabytków ruchomych, pozyskanych w trakcie badań.

W skansenie, na 260 m kw. znajdą się znalezione w piwnicy i jej otoczeniu eksponaty, tj. monety, dewocjonalia i ceramika, m.in. moneta rzymską z II w. naszej ery, umundurowanie napoleońskiego żołnierza, a także ossuarium w postaci ściany z ludzkich szczątków.

Ponadto wystawa wyposażona jest w najnowsze zdobycze techniki, m.in. w hologramy.

Światło ma wydobywać i podkreślać walory romańskich wnętrz, w tym głównie kunsztownie wykonanych sklepień refektarza. Odpowiednie oświetlenie będzie też grało dużą role w wyeksponowaniu pochodzącego z XVI-XVII wieku ossuarium, które archeolodzy odkryli obok zabytkowej budowli, a które stanowić będzie część ekspozycji. Dzięki planszom wyeksponowanym wewnątrz zabytku oraz informacjom odtwarzanym z głośników, zwiedzający poznają historię dominikańskiego klasztoru, którego część stanowiły niegdyś refektarz i kuchnia, a także dzieje miejsca, w którym obiekt zbudowano.

zdjęcia